INSEC projekt

2013. 12. 10., k - 14:14
ORFK Kommunikációs Szolgálat

Második Nemzetközi Workshop Párizsban.

Az INSEC projekt keretében (INSEC–FP7-SEC-2011-285287 - „Biztonságvédelmi szervezeteken belül az innovációs és kutatási tevékenységek tudatosítása és növelése”) a Rendőrség képviseltette magát a 2013. november 19-én Párizsban (Franciaország) megrendezésre került Workshop-on, amelynek célja az INSEC projekt legfőbb „termékének”, az Innovációs Platformnak (http://platform.insec-project.eu/) a népszerűsítése, illetve az innováció-menedzsment területén alkalmazott legjobb gyakorlatok megosztása volt.

 

                                     

 

A francia Szabványügyi Hivatal (AFNOR) arról adott tájékoztatást, hogy 2000 óta számos nyugat-európai ország (ES, PT, UK) fejleszt innováció-menedzsment szabványt. Az innovációs folyamatokat leíró ISO TC 279-es szabvány 2013 decemberében jelenik meg. Az észt Civitta konzorciumi tanácsadó partner bemutatta az immár 100%-ban működő – EU-s forrásból létrehozott – angol nyelvű INSEC innovációs platformot (http://platform.insec-project.eu/), amelynek keretén belül a regisztrált rendvédelmi szervek, vállalatok, oktatási intézmények együttműködést kezdeményezhetnek, a felmerülő feladatok megoldásának érdekében közös kutatás-fejlesztéseket indíthatnak be. Az oldal jelentős szolgáltatása a legfrissebb technikai megoldások bemutatásával (köz)beszerzési kezdeményezések támogatása, valamint a partner-kereső funkció segítségével, projekt-elképzelésekhez szóba jöhető projektpartnerek beazonosítása. A francia Csendőrség tisztje arról adott tájékoztatást, hogy a szolgálaton belül immár hét éve létezik egy ún. „Innovációs élenjáró gyakorlatok” Intraneten elérhető program, amely a belső innovációs kezdeményezések előterjesztésének biztosít intézményesített formát. További újításuk a szolgálaton belül rendszeresített Pen-drive, amelyen a beosztotti állomány teljes munkakörnyezete megtalálható (pl. vonatkozó jogszabályok). A francia Hypios cég képviselője, mint a problémák új innovációs megoldásaként, az ún. „crowdsourcing” módszerre hívta fel a figyelmet, amelyet a francia cég megalakítása óta sikerrel alkalmaz. A módszer lényege, hogy egy felmerülő igény, probléma megoldására nem vállalkozásokat keresnek meg, hanem határidő és pénzdíj kitűzésével az internetes társadalomhoz fordulnak válaszokért (pl. „Hogy lehetne a közszférán belül a papírfelhasználás mértékét csökkenteni?”). A workshop konklúziójaként elhangzott, hogy az innováció nyitottá tételének alapfeltétele, a nyilvánosságra hozott információk adattartalma alapján biztonsági hozzáférési szintek meghatározása.

 

A programmal egy időben, az Európai Unió döntéshozó szerve elfogadta a „Horizont 2020” keretprogramot, amely az Uniónak a kutatás és innováció 2014 és 2020 közötti időszakban történő finanszírozását szolgáló új eszköze.

 

                                                                              


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

95 perc

A helyi rendőrök alig több mint egy óra alatt elfogtak egy karcagi dohánybolti rablót. Őrizetben várja a bíróság döntését a letartóztatásáról.