A belügyminiszter tájékozódott, feladatokat szabott

2013. 08. 08., cs - 16:03
ORFK Kommunikációs Szolgálat

Magyarország belügyminisztere 2013. augusztus 8-án a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányságon személyesen tájékozódott az Egységes Segélyhívó Rendszer (ESR) kiemelt kormányzati projekt ütemezett feladatainak végrehajtásáról.

Pintér Sándor a miniszteri látogatás szünetében közölte: a 2011. szeptember 12-én elkezdett fejlesztés az ütemtervnek megfelelően folyik, jelenleg nem látszik olyan akadály, amely hátráltatná a 2013. december 31-ei határidő betartását. A belügyminiszter megállapította, hogy a 2012. december 1-jétől a Heves Megyei Rendőr-főkapitányságon és a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányságon, a 2013. február 1-jétől a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányságon és a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságon működő Tevékenység-irányítási Központok 112-es segélyhívószám fogadására kifejlesztett rendszereinek számítástechnikai háttere megfelelő színvonalú, megfelelő segítséget és támogatást ad az ügyeleteseknek. A miniszter jelezte, a tapasztalatok alapján olyan javítások végrehajtására adott utasítást, amelyek a későbbiekben tovább gyorsítják a rendszert.

A tárcavezető a gyakorlati tapasztalatok közül kiemelte a rosszindulatú hívások magas arányát. Elmondta, 2012 decembere és 2013 júliusa között havonta 58,82 százalék és 67,42 százalék között mozgott azoknak a hívásoknak az aránya, amelyekben obszcén kifejezéseket használt a bejelentő vagy a hívást azonnal bontotta.

A belügyminiszter emlékeztetett rá, a kormány felhatalmazása alapján 2013. május 17-én törvénymódosítást nyújtott be az Országgyűlésnek, amely a 2013. június 10-ei zárószavazáson módosította a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartásról szóló 2012. évi II. törvényt. A módosítás értelmében 2013. szeptember 1-jétől - többek között - szabálysértés lesz a Segélyhívó számok rendeltetéstől eltérő igénybevétele. A szabálysértési tényállás szerint aki az egységes európai segélyhívó számot, illetve a nemzeti segélyhívó számot annak rendeltetésétől eltérő célból, szándékosan felhívja, szabálysértést követ el, és pénzbírsággal sújtható, amelynek mértéke 5.000 forinttól 150.000 forintig terjed.

A belügyminiszter reményét fejezte ki, hogy a rosszindulatú hívások drasztikus visszaszorulása csökkenti majd a vonalak leterheltségét, és a jövőben nem szenvednek majd késedelmet azok az állampolgárok, akik valamely készenléti szerv azonnali beavatkozását igénylő bejelentést kívánnak tenni.

 

 

 

 

 


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Eltiltották. Vezetett. Őrizetbe vették

Elfogását követően 24 órán belül bíróság elé állhat azt a kecskeméti fiatal, akinek két eltiltása volt érvényben, ám ez sem tartotta vissza attól, hogy autó volánja mögé üljön.

 

Eltűnt Balog Márton!

A rendőrök a lakosság segítségét kérik egy hejőpapi fiatalember megtalálásához.