Lebukott a valótlan bejelentést tevő

2022. 05. 16., h - 12:23
Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A salgótarjáni járőrök rövid időn belül megállapították, hogy a 34 éves nő nem akart buszra várni és a zaklatásról tett bejelentése alaptalan.

A Salgótarjáni Rendőrkapitányság valótlan bejelentés szabálysértés elkövetése miatt folytat eljárást egy 34 éves salgótarjáni lakos ellen.

A nő a központi segélyhívóra tett bejelentést 2022. május 15-én 11 óra 5 perckor, miszerint Salgótarjánban, a Fő téren tartózkodik gyermekével és egy férfi követi, aki zaklatja őket. A bejelentő a helyszínen a Salgótarjáni Rendőrkapitányság járőreinek kérdéseire az elmondottakat megerősítette. A térfigyelő kamerarendszer visszanézése után megállapítást nyert, hogy a bejelentés valótlan. A nő ezt követően bevallotta, hogy őt senki nem zaklatta. Közölte, hogy a buszjáratra egy órát kell várakoznia, és azért találta ki ezt a történetet, hogy a rendőrökkel hazaszállíttassa magát.

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy alapvető feladata a bűncselekmények megakadályozása, felderítése, a közbiztonság, a közrend és az államhatár rendjének védelme. A rendőrség személyeket nem szállíthat szolgálati gépjárműben, csak jogsértés esetén szükséges intézkedések végrehajtása érdekében, illetve ha annak szükségessége egyéb rendőrségi feladathoz kapcsolódik.

Felhívjuk továbbá a figyelmet, hogy a 112 az Európai Unió tagállamainak a nap 24 órájában hívható segélyhívó száma, amelynek hívásával azonnali segítség kapható a készenléti szervektől (Rendőrség, Mentőszolgálat, Katasztrófavédelem). A 112-es segélyhívószámot közel 30 évvel ezelőtt az Európai Unió kezdeményezése alapján hozták létre azzal a céllal, hogy a bajbajutottaknak csak egy segélyhívószámot legyen szükséges megjegyezni függetlenül attól, hogy mentőt, tűzoltót vagy rendőrt szeretnének hívni.

A 112-es segélyhívó szám minden nyilvános, vezetékes és mobiltelefonról ingyenesen hívható. A legtöbb mobiltelefonon a 112-es szám a billentyűzár feloldása nélkül is hívható. Abban az esetben is lehet 112-es hívást kezdeményezni, ha nincs hálózat a mobiltelefonon.

Mi történik, ha valaki indokolatlanul felhívja a 112-es segélyhívószámot?

A segélyhívó számok rendeltetéstől eltérő használata és a valótlan bejelentés is szabálysértésnek minősül és pénzbírság megfizetését vonhatja maga után. Az indokolatlan hívások túlterhelhetik a rendszert, veszélybe sodorva azoknak az életét, akik valóban a rendőrség, mentőszolgálat vagy a katasztrófavédelem segítségére szorulnak.

Aki az egységes európai segélyhívó számot, illetve a nemzeti segélyhívó számot annak rendeltetésétől eltérő célból, szándékosan felhívja, szabálysértést követ el, vele szemben 5000 forinttól 150.000 forintig terjedő pénzbírság, illetve közérdekű munka büntetés kiszabására kerülhet sor.


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Közlemény

A rendőrség garázdaság gyanúja miatt folytat eljárást a szolnoki kalandparkban történt gyermekbántalmazás kapcsán.

 

A törvény elől nem lehet elbújni

Több napig bujkált a rendőrök elől Gyöngyösorosziban az a két betörő, akik napokkal korábban egy raktárépületből szerszámokat lovasítottak meg.

 

Strandolás közben jött a hívás

A telefonos csalók nem állnak le a nyári szünetben sem. Folyamatosan próbálnak hozzáférni a gyanútlan emberek bankszámláihoz Zalában is. Sajnos még mindig nagyon sokszor járnak sikerrel!

 

Nyúlcipőt húzott, de hiába

Több lopást is elkövetett a közelmúltban egy 23 éves kecskeméti férfi, aki ugyan megpróbált elfutni a rendőrök elől, de hamar utolérték. Az ellopott értékeket megtalálták a nyomozók és visszaadták a tulajdonosoknak.

 

Keressük Érsek Sándort

Az Ózdi Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri egy 54 éves férfi eltünése ügyében.