Ne menj fejjel az enternek!

2022. 11. 21., h - 12:51
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Ne menjünk fejjel az enternek, ha például valami túl olcsó, az túl szép, hogy igaz legyen, előre utalni, főleg ismeretlen félnek erősen nem ajánlott. Van, aki kriptovaluta vásáron bukott több mint három millió forintot, és olyan is, aki a postaköltséget átutalta pluszban a vételár mellett.

soha

Az ünnepek előtti időszak vásárlásai ma már nemcsak az üzletekben folynak, hanem egyre inkább az internet biztosította különböző csatornákon, melynek sajnos megvannak a veszélyei. Az internetes csalások visszaszorítása érdekében kampányt hirdetett a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Kommunikációs és Megelőzési Osztálya.

Megtörtént esetek:

  • Csalás vétség elkövetésének gyanúja miatt folytat eljárást az Ózdi Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen elkövetővel szemben. A nyomozás adatai szerint a sértett egy interneten kínált termék árát, 150 ezer forintot előre átutalta a hirdetőnek, aki ezek után elérhetetlenné vált.
  • Csalás vétség gyanúja miatt folytat eljárást a Mezőkövesdi Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen elkövetővel szemben. A nyomozás adatai szerint a sértett egy interneten kínált termék árát, 50 ezer forintot, plusz az 1200 forintos szállítási költséget előre átutalta a hirdetőnek, aki ezek után elérhetetlenné vált.
  •  Csalás vétség gyanúja miatt folytat eljárást a Miskolci Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen elkövetővel szemben. A nyomozás adatai szerint a sértett számlájáról az ezidáig még ismeretlen tettes kriptovaluta vásárlás címén leemelt több mint három millió forintot.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.

  • Vásárlás előtt érdemes mindig tájékozódni az eladóról, webáruházról, ellenőrizni és vigyázni, hogy csak a legszükségesebb adatainkat adjuk meg (név, postacím, esetleg telefonszám) vásárláskor!
  • Ne menjünk fejjel az enternek, ha valami túl olcsó, az túl szép, hogy igaz legyen!
  • Soha, sehol, senkinek ne utald előre a pénzedet!
nemenj

 

Csalások a kibertérben

A bűnözők a valós élethez hasonlóan a kibertérben is megpróbálják megtéveszteni az embereket, hogy ezzel bevételre tegyenek szert. A személyes találkozás hiánya és az internet nyújtotta anonimitás jelentősen megkönnyíti a csalók munkáját! Az esetek egy részében közvetlenül az anyagi javak, más esetekben bankkártya vagy online banki adatok megszerzése a cél.

Hasznos megelőzési tanácsokat >>> ITT <<< olvashat!

bluetwo

 


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Eltűnt Horváth Norbert

A pécsi rendőrök a lakosság segítségét kérik a 49 éves férfi eltűnése kapcsán.

 

Különdíjjal tértek haza

Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság iskolaőri csapata a székesfehérvári verseny szituációszakmai gyakorlatán aratott sikert.

 

Megtámadták a bankszámláját

Ismét lecsapott az álbankár, egy tiszatarjáni sértett számláján lévő közel 4 millió forint vált köddé. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalások elkövetői ellen a Mátrix Projekt keretein belül.

 

51 pályakezdő

A frissen végzett rendőrök a fővárosban állnak szolgálatba.

 

Autófeltörő ellen nyomoztak

A Győri Rendőrkapitányság Pannonhalmi Rendőrőrse befejezte egy péri fiatalemberrel szemben folytatott büntetőeljárását.