Bűncselekmények áldozatainak napja Budapesten

2019. 02. 22., p - 14:21
Budapesti Rendőr-főkapitányság

A Budapesti Rendőr-főkapitányság szakmai konferenciát szervezett az áldozatvédelemmel foglalkozó szakemberek részvételével a bűncselekmények áldozatainak napján.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya hagyományosan a bűncselekmények áldozatainak napján, február 22-én tartotta az Áldozatvédelmi Szakmai Konferenciáját.

Budapest rendőrfőkapitánya, dr. Terdik Tamás r. ezredes a megnyitó beszédében hangsúlyozta, hogy a rendőröknek meg kell ismerniük az áldozattá válás lélektanát, az áldozattá válás folyamatát, fel kell ismerni, hogy a rendőrséggel kapcsolatba kerülő sértetteknek az adott konkrét esetben milyen utat kell megmutatni ahhoz, hogy a szükséges segítséget megkaphassák.

A résztvevőket dr. Hatala József r. altábornagy úr a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Elnöke köszöntötte, majd dr. Gellén Márton az Igazságügyi Minisztérium igazságügyi módszertani irányításért felelős helyettes államtitkára foglalta össze az áldozatsegítés jelenlegi helyzetét, illetve a területet érintő szakmai kihívásokat.

A konferencián dr. Terdik Tamás r. ezredes az áldozatvédelem terén végzett kimagasló helytállásáért „Budapestért Emlékplakett”-tel járó elismerésben részesítette Kocsóné Kolkopf Juditot, a Józsefvárosi Egyesített Bölcsődék vezetőjét, aki egyben a Józsefvárosi Áldozatvédelmi Szakmai Együttműködési Rendszer tagja, illetve a BRFK XIII. kerületi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály Bűnüldözési Alosztály állományában szolgálatot teljesítő Németh Mónika c. r. alezredest.  

A program keretében a K. V. Társulat és a Láthatáron Csoport a Kiállok érted című produkciót mutatta be, ami kapcsolódott a prostitúció és emberkereskedelem veszélyeinek feldolgozásához.

Dr. Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértő, a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány alapítója és egyben a kuratórium elnöke a gyerek áldozatok speciális szükségleteiről tartott előadást, Fügedi László a Fehér Gyűrű Közhasznú Egyesület elnöke pedig az egyesület munkájáról számolt be.

A program célja az áldozatvédelemben együttműködő szakemberek partneri kapcsolatának megerősítése és annak hangsúlyozása, hogy az áldozatokkal kapcsolatba kerülő rendőr tevékeny szerepet vállaljon a bűnmegelőzésben és ezzel hozzájáruljon az áldozattá válás, valamint az ismételt áldozattá válás kockázatának a csökkentéséhez.


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam