Biztonságos Internet Nap

2018. 02. 06., k - 08:58
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Több helyszínen tartanak előadásokat bűnmegelőzési szakemberek idősek és fiatalok számára egyaránt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.

Az internet használata ma már a mindennapok része minden korosztály számára. A mai fiatalok meglepő magabiztossággal mozognak a világhálón, miközben talán eszükbe sem jut, hogy a világháló által nyújtott nagyszerű lehetőségek veszélyeket is rejtenek. A Safer Internet Day - Biztonságos Internet Nap  (február 6-a) alkalmából, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának munkatársai a megye több iskolájában a diákok, illetve nyugdíjas közösségekben az idősek számára is tartanak előadásokat az internetezés veszélyeiről, a biztonságos használat lehetőségeiről. Az előadók célja a figyelemfelhívás, a tudatos és elővigyázatos felhasználói tevékenységre nevelés.

A biztonságos internetezés érdekében fogadják meg a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya munkatársainak tanácsait!

12 jó tanács:

1.    Közösségi oldalakra ne tegyenek fel magukról kihívó, kompromittáló képeket, mert ezekkel visszaélhetnek! Ne adja meg senkinek felhasználói nevét és jelszavát! Ne legyen nyilvános a profilja, a személyes adatait, a megosztott tartalmakat csak az ismerősei láthassák!
2.    Más által is használt számítógépen – ha befejezte az internet használatát – minden esetben jelentkezzen ki a közösségi oldalról, levelezéséből! A böngésző bezárása nem elegendő.
3.    Az ismeretlen feladótól érkezett levél mellékletét ne nyissák meg!
4.    Online történő bankkártyás fizetésnél győződjenek meg arról, hogy valódi banki honlapon járnak-e, más oldalon (pl. kereskedő oldalán) ne adják meg az adataikat!
5.    Felhasználói nevet és jelszót csak tanúsítvánnyal rendelkező (https-előtagú) oldalon adjon meg!
6.    Válasszanak biztonságos jelszót, számok, betűk és írásjelek kombinációját!
7.    Soha ne adjon meg jelszót, PIN-kódot e-mailben küldött kérésre!
8.    A biztonságos internetezés alapja, a megbízható technikai háttér megteremtése!
9.    Ismeretlen eredetű szoftvereket ne telepítsen!
10.    Mindig közepes vagy magas fokozatú biztonsági beállítást használjanak a böngészőben!
11.    Rendszeresen frissítse számítógépén az operációs rendszert és az Ön által használt programokat, mobileszközein pedig az alkalmazásokat!
12.    A kártékony programok elleni védekezés céljából elengedhetetlen vírusírtó program telepítése és annak rendszeres frissítése!

Tegyünk azért, hogy az internet használata megbízható segítség és szórakoztató kikapcsolódás maradjon!

 


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Másik megyéből került elő

Kecskemétről Békésszentandrásig hajtott lopott autóval az a férfi, akinek mostanra közel egy tucat bűncselekmény miatt kell felelnie.