Az interneten hirdetett termék eredetét, meglétét nem ellenőrzik

2024. 04. 04., cs - 10:44
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Egy kecsegtető ajánlatról gyakran utólag derül ki, túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.

Egy 24 éves férfi elhitte, hogy álmai mobiltelefonját jóval a piaci ár alatt tudja megvásárolni a közöségi média egyik online piacterén feladott hirdetésre jelentkezve. A készüléket kínálóval abban egyeztek meg, hogy huszonötezer forint előleg elutalása után a fennmaradó összeget a futárnak kell fizetnie a csomag kézhezvétele után.

A sértett teljesítette az utalást, az eladó pedig elérhetetlenné vált, és a telefon sem érkezett meg.

Legyen körültekintő! Egy előre utalás kérése esetén – ha nem egy általunk korábbról ismert, megbízható partnerről van szó – szinte biztosan futhat a pénze után.

Az online térben elkövetett csalások megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.

 


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Keressük Horváth Tibor Eriket!

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri egy 12 éves, miskolci gyermekotthonból eltűnt fiú ügyében.

 

Ne ossza meg személyes adatait idegenekkel!

Győr-Moson-Sopron vármegye területén – csakúgy, mint az ország más részeiben – gyakorta előfordul, hogy az elkövetők interneten, valamint mobiltelefonon csalják ki áldozataik banki adatait.

 

Gondolkodj!

A Mátrix Projekt keretében hirdetett a szépkorúak részére online prevenciós rejtvénypályázatot a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság. Az 5. feladványunk egy tesztlap kitöltése.