Házhoz megyünk Dombóváron

2019. 07. 29., h - 08:17
Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az unokázós csalók módszereiről hallhattak a kitelepülésen.

Az Országos Rendőr-főkapitányság által indított – az állampolgárok vagyonvédelmét elősegítő – Házhoz megyünk bűnmegelőzési program keretében újra az egyik helyi áruházban hozott létre információs pontot a Dombóvári Rendőrkapitányság bűnmegelőzési szakembere a napokban. Az érdeklődők ezúttal az unokázós csalások módszereiről hallhattak hasznos tanácsokat Tóth Szilvia rendőr főtörzszászlóstól.

Az egyenruhás ismertette a az unokázás csalók módszereit, miszerint a csalók az időskorú áldozatot az unoka vagy más hozzátartozó nevében telefonon hívják fel, és különböző indokkal pénzt kérnek. Előfordulhat, hogy az elkövető unokának vagy rokonnak adja ki magát, hogy az áldozatra nagyobb hatást gyakoroljon. A leggyakoribb színlelt okok közé tartozik, hogy a hozzátartozó  balesetet szenvedett és az okozott károk rendezése miatt pénzre van szüksége, vagy a rokon kölcsönt vett fel, amit sürgősen vissza kell fizetni.

Mindenkinek érdemes az alábbi tanácsokat megfogadni, hogy ne váljon áldozattá:

 

  • Azonnal ellenőrizzék az ilyen jellegű hívás valóságtartalmát!
  • Hívják fel azt a személyt, akire az ismeretlen telefonáló hivatkozik!
  • Soha ne nyissanak ajtót idegeneknek, és bármilyen indokra is hivatkoznak, ne adjanak nekik pénzt!
  • Gyanús idegenek látogatása esetén jegyezzék meg személyleírásukat, gépjárművük rendszámát!
  • Amennyiben az ismeretlenek valamely szolgáltató dolgozójaként mutatkoznak be, minden esetben kérjék el igazolványukat, majd a szolgáltató telefonos ügyfélszolgálatán ellenőrizzék!


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Tetten érte

Esélye sem volt annak a betörőnek, akit idős sértettek telefonhívása alapján a Balassagyarmati Rendőrkapitányság szolgálatirányító parancsnoka fogott el egy érsekvadkerti családi háznál.

 

Eladóként is legyen óvatos!

Az online piactereken nem csak a vásárlók vannak veszélyben, gyakran az eladókat károsítják meg a csalók.