Biztonságosabb Internet Napja Dombóváron

2020. 02. 14., p - 09:46
Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Prevenciós előadás általános iskolásoknak.

Az Európai Unió kezdeményezésére minden február második hetének második napja a „Biztonságosabb Internet Napja”. Az esemény célja, hogy felhívja a szélesebb közönség, ezen belül is elsősorban a gyermekek és fiatalok figyelmét a mobiltelefonok és az online technológiák tudatosabb és biztonságosabb használatára.

A Dombóvári Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadója, Schottné Folk Márta rendőr alezredes a Biztonságos Internet Napja alkalmából 2020. február 11-én dombóvári Móra Ferenc Általános Iskola felső tagozatos diákjai részére tartott előadást az internetezés előnyeiről és veszélyeiről.

A fiatalok folyamatosan a digitális térben mozognak, ott élik a mindennapjaikat. Ugyanakkor a legtöbb fiatal tapasztalatlan, nem tudja, hogyan kell biztonsággal használni az internetet, és nincs tisztában, a digitális térben rájuk leselkedő veszélyekkel. A tudás hiánya együtt jár a kiszolgáltatottsággal, így elengedhetetlen, hogy minél korábban és minél többet halljanak a biztonságos netezésről. 

A biztonsági intézkedések és magatartási szabályok tudatos betartásával csökkenthetők a felmerülő kockázatok:

  • Más által is használt számítógépen – ha befejezte az internet használatát - minden esetben jelentkezzen ki a közösségi oldalról, levelezéséből! A böngésző bezárása nem elegendő!
  • Ne adjon meg senkinek személyes információt magáról (jelszavát, e-mail címét, lakcímét), amikor chetel vagy posztol!    
  • Közösségi oldalon ne legyen nyilvános a profilja, a személyes adatait, a megosztott tartalmakat csak az ismerősei láthassák! 
  • Válasszon biztonságos jelszót, ami nem kötődik hozzá!
  • Ismeretlen eredetű szoftvereket ne telepítsen!
  • Nem mindenki az, akinek mondja magát!
  • Ha megfélemlítik, zaklatják, azonnal kérjen segítséget! A szülőkön, nevelőkön túl segítséget nyújtanak a DADA az ELLEN-SZER oktatók, és az iskolai bűnmegelőzési tanácsadók!
  • Legyen óvatos a szelfi készítésekor – a fotón ne látszódjon a család anyagi helyzete.
  • Csak olyan fotót tegyen közzé, amit később nem bán meg!
  • Engedély nélkül ne tegyen fel másokról fotókat!
  • Amit az internetre felrak, az örökre ott is marad!
  • Ne nyisson meg ismeretlen személytől érkező e-mailt, mert káros tartalmak lehetnek benne!


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Becsapott eladó

A Csornai Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított ismeretlen csaló ellen, aki egy internetes alkalmazáson hirdető nőt vert át.

 

Mentési gyakorlat

A vízirendészek a társszervek bevonásával gyakorlatoztak Tiszafüreden. A bemutató során két csónak összeütközését szimulálták a Tisza-tavon, majd a vízbe esett, úszni nem tudó ember mentését mutatták be.

 

Fél hónap alatt 51 elfogás

A BRFK akciójában 51 embert fogtak el, köztük egy emberölés bűntett kísérlete miatt körözött férfit.

 

Csapatmunkával mentettek életet

Végzetes lépésre szánta el magát egy fiatal férfi Zalaegerszegen. Civilekkel közösen sikerült megakadályozni, hogy tragédia történjen.