Biztonságosabb Internet Nap

2020. 02. 15., szo - 08:40
Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Bács-Kiskun megyei rendőrök a fiatalok figyelmét ezúttal a biztonságos internet-használatra hívták fel.

 

Minden év februárjának második keddje a Biztonságosabb Internet Napja. 2020-ban február 11-én – illetve az azt megelőző és azt követő néhány napban – nem csupán az Európai Uniós országokban, hanem világszerte is figyelemfelhívó rendezvényeket tartottak. Magyarország már több éve csatlakozott a kampányhoz, melynek célja elsősorban a fiatalok tájékoztatása a mobiltelefonok, az online technológiák, közösségi oldalak tudatosabb és biztonságosabb használatáról.

 

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya és a helyi rendőrkapitányságok prevenciós tevékenységet ellátó előadói a megye több általános és középiskolájában tartottak foglalkozásokat. A fiatalok figyelmét az internet világának veszélyeire hívták fel, valamint tanácsokat adtak ezen veszélyek elkerülésének lehetőségeiről.

Tanácsok fiataloknak:

  • Ha csetelés közben beszélgetőtársad durván kommunikál, erőszakoskodik, fenyeget, zárd be azonnal a beszélgetést! Ne menj bele semmilyen vitába, személyeskedésbe!
  • Közösségi oldalaidat védd az idegenektől! Az ne legyen nyilvános, használj úgynevezett „biztonsági beállításokat”!
  • Közösségi oldalakon csak azokat jelöld meg ismerősként, akiket valóban annak tekintesz!
  • Ne posztolj magadról figyelemfelhívó, hiányos öltözetű fényképeket!
  • Ne tegyél közzé lakóhelyedről, iskoládról, értéktárgyairól, anyagai helyzetedről árulkodó képeket!
  • Az interneten látott, hallott, olvasott tartalmakat kezeld fenntartásokkal, egyfajta egészséges bizalmatlansággal! Ne higgy el feltétlenül mindent!

Tanácsok felnőtteknek:

  • A bankok nem küldenek olyan elektronikus levelet ügyfeleiknek, melyben bankszámlaszámot, bankkártya vagy egyéb adatot kérnek. Az ilyen jellegű levelekre ne válaszoljanak!
  • Bármilyen regisztrációnál csak a *-gal megjelölt mezőket töltse ki! Ne adjon meg magáról több információt, mint amennyi szükséges!
  • Ismeretlen feladótól érkező levelet soha ne nyisson meg! Az ilyen tartalmakat azonnal törölje, hiszen ezek a levelek kártékony programokat tartalmazhatnak!
  • Személyes kérdésekre lehetőleg ne válaszoljon! Elérhetőséget – telefonszámot, lakcímet, stb. – soha ne adjon meg idegennek!
  • Ne tegyen fel magáról, környezetétől, értéktárgyairól, nyaralásairól figyelemfelhívó, kihívó képet!

 

 

 


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Becsapott eladó

A Csornai Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított ismeretlen csaló ellen, aki egy internetes alkalmazáson hirdető nőt vert át.

 

Mentési gyakorlat

A vízirendészek a társszervek bevonásával gyakorlatoztak Tiszafüreden. A bemutató során két csónak összeütközését szimulálták a Tisza-tavon, majd a vízbe esett, úszni nem tudó ember mentését mutatták be.

 

Fél hónap alatt 51 elfogás

A BRFK akciójában 51 embert fogtak el, köztük egy emberölés bűntett kísérlete miatt körözött férfit.

 

Csapatmunkával mentettek életet

Végzetes lépésre szánta el magát egy fiatal férfi Zalaegerszegen. Civilekkel közösen sikerült megakadályozni, hogy tragédia történjen.