„112 - Hogy segíthessünk!”

2020. 02. 11., k - 16:10
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság interaktív sajtótájékoztatóval csatlakozott - a két hívásfogadó központ Szombathely és Miskolc mellett - a „112-es európai segélyhívószám napjához”. Európa szerte 2009. óta február 11-én különféle programokkal, kampányokkal irányítják a figyelmet a tagállamok a 112-es segélyhívó népszerűsítésére.

A CSMRFK és a „112 - Tudd, hogy segíthess!” projekt kidolgozásában is szerepet vállaló készenléti szervek - a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi Regionális Mentőszervezete valamint a Magyar Vöröskereszt Csongrád Megyei Szervezete – 2020. február 11-én a „112 - Hogy segíthessünk!” elnevezésű programsorozattal csatlakozott az Országos Rendőr-főkapitányság által szervezett „112-es naphoz”. Ezen a délelőttön bejelentették, hogy az együttműködők által az elmúlt évben megalkotott Tudástár elnevezésű oktatási anyag, immáron az interneten bárki számára hozzáférhető a bulisbiztonsag.hu weboldalon. A fiataloknak íródott könyv anyagát megtanulva, tavaly több általános iskola is versenybe szállt az elsőségért. Most a sajtótájékoztatón, a diákok mérték össze tudásukat a megjelent újságírókkal, és kis mértékben, de jobbnak bizonyultak, mint a felnőttek. Emellett az interaktív sajtótájékoztatón meghirdettek egy dalszöveg író pályázatot is, mely a 112-es segélyhívó népszerűsítését tűzte ki célul.



Ebben az esztendőben február 11-én tartják a Biztonságos Internet Napját is, azaz a Safer Internet Day-t (SID). A nap célja elsősorban az, hogy a gyerekek és fiatalok körében népszerűsítse a digitális eszközök tudatos használatát, aminek érdekében az iskolai bűnmegelőzési előadások fókuszába a biztonságos, jó internethasználat kerül ezekben a napokban. 
A rendezvényt Dr. Rádi Norbert r. ezredes, megyei főkapitány-helyettes nyitotta meg. Részt vett az eseményen Dr. Hablicsek Nikoletta r. ezredes, az ORFK Ügyeleti Főosztályának vezetője, Fehér Tünde r. alezredes az ORFK Bűnmegelőzési Osztályának munkatársa, és a könyv nyelvi lektora, Molnár Katalin a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója.


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Nem hittek neki

Kétszer is eltiltották a vezetéstől és három körözés volt érvényben az ellen a 24 éves ráckeresztúri férfi ellen, akinek tetteit öccse akarta magára vállalni.