Kilenc emberen segítettek a balatoni vízirendőrök

2024. 06. 17., h - 12:53
Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A járőrök a viharjelzésekkel sűrűn tarkított hétvégén 9 embert mentettek ki a tóból.

A strandolók a június 14-16. közötti hétvégén többször kerültek olyan helyzetbe, amiből az egyenruhások segítsége nélkül nem tudtak volna biztonságosan partra jutni. A vízirendőrök az erős déli szélben elsodródott SUP-osokat, csónakkal elsodródót, és egy meghibásodott motorú vitorlás vezetőjét és utasait is kisegítették szorult helyzetéből.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság tanácsai:

– Aki nem tud úszni, az ne menjen be a természetes vizekbe, inkább a parti sávban hűsítse magát!

– Gyengén úszók csak a sekély vízben fürödjenek!

– Soha ne távolodjanak el messze a parttól olyan eszközökkel, amelyek használatával még csak most ismerkednek!

– Kerüljék a vízibicikliről egyéb fürdőeszközökről a hirtelen vízbe ugrást, hiszen nem biztos, hogy tisztában vagyunk a mélységgel, valamint a vízhőmérséklet is hirtelen sokkhatással van a szervezetre!

– Amennyiben nem biztosak saját úszni tudásukban, a vízi járműveken mindenképpen viseljenek mentőmellényt!

– Lehetőleg kerüljék extrém melegben, hőcsúcsokban (11 és 16 óra között) a nyílt vízen tartózkodást!

– Lehetőleg ne fogyasszanak alkoholt, ittas vagy bódult állapotban a fürdőzés életveszélyes!

– A parttól távol kerüljék az egyedül úszást, fürdőeszköz-használatot!

– Aki nem tud úszni, mély vízben ne használjon felfújható fürdőeszközt! Ha a part mellett elalszik valaki a gumimatracon, akkor is besodródhat a mély vízbe.

Vízen vagy a vízben különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, figyelni kell egymásra, társainkra, gyermekeinkre, hiszen egy veszélyhelyzet nagyon gyorsan kialakulhat. Elsőfokú viharjelzésnél a lámpa percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú viharjelzés esetén a berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor fürödni tilos, valamint szintén nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorlás hajók kivételével).

A viharjelzés figyelembevételével, jó helyzetértékeléssel és az alapvető biztonsági intézkedések betartásával legtöbbször megelőzhetők a veszélyhelyzetek.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a tó vízfelületén bajba kerülnek vagy bajba jutott személyt, személyeket észlelnek, tegyenek bejelentést az ingyenes 1817-es segélyhívó telefonszámon!

 


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Képezték a baranyai rendőröket

A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Pécsi Tudományegyetem és a K&H Bank Dél-Dunántúli Régió pénzügyi szakembereinek közreműködésével, a Mátrix Projekt keretén belül 2024. június 26-án Online biztonságtudatosság elnevezéssel szakmai napot szervezett a bűnügyi és iskolaőri állománynak.

 

Szemtanúk jelentkezését várjuk!

A Zalaegerszegi Rendőrkapitányság a 20010/990/2024. bűnügyi számon közúti közlekedés biztonsága elleni bűntett miatt folytat nyomozást.

 

Meghosszabították a fokozott ellenőrzést

A Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el 2024. március 1-jén 0 órától, melyet további két hónappal, 2024. augusztus 31-én 24 óráig meghosszabbított.

 

Kerékpárokra utaztak

A rendőrök elfogtak négy férfit, akik sorozatosan, anyagi haszonszerzés céljából lopták a bicikliket Szentesről.

 

Nem hagyott fel a „mesterségével”

A miskolci nyomozok korábban már kihallgatták gyanúsítottként az új pszichoaktív anyaggal kereskedő dílert, akit most már őrizetbe is vettek.

 

Búcsú

Katonai tiszteletadás mellett kísérték utolsó útjára 2024. június 20-án a 47 éves korában elhunyt Berkes László r. őrnagyot, a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ munkatársát.