Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa Veszprémben

2016. 04. 01., p - 13:26
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Veszprém megyében 2016. április 1-jén rendezték meg a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa (KKK) döntőjét.

A már évek óta futó, felmenő rendszerű versenyre Veszprém megye középiskoláiból neveztek lányok és fiúk együttesen külön kerékpáros, segédmotor kerékpáros és személygépkocsi vezető kategóriában.

A Veszprém megyei Balesetmegelőzési Bizottság közösen a Veszprém Városi Balesetmegelőzési Bizottsággal meghirdetette az érintett célcsoportban a LEGBIZTONSÁGOSABBAN közlekedő címért folyó versenyt is a facebookon, propagálva ezzel a verseny fontosságát is.

A KERÉKPÁROS kategóriában

TAKÁCS BALÁZS a veszprémi Medgyasszay I. Szakközépiskola diákja lett a legjobb, elnyerve ezzel a LEGBIZTONSÁGOSABBAN KÖZLEKEDŐ KERÉKPÁROS címet is.

II. helyezést ért el Szipőcs Ádám a tapolcai Batsányi J. Gimnázium tanulója

III. helyezést pedig Vitus Roland a veszprémi Ipari Szakközépiskola tanulója

A SEGÉDMOTOROS kategóriában

RESS DÁNIEL a veszprémi Ipari Szakközépiskola diákja lett a legjobb, illetve nyerte el a LEGBIZTONSÁGOSABBAN KÖZLEKEDŐ SEGÉDMOTORKERÉKPÁRVEZETŐ címet.

II. helyezett lett Balázs Sándor a veszprémi Jendrassik-Venesz Középiskolából,

III. helyezést ért el BUZÁS MIKLÓS a veszprémi Táncsics M. Szakközépiskolából.

A SZEMÉLYGÉPKOCSI VEZETŐ kategóriában

ORSÓS SZILVESZTER az ajkai Szt. Györgyi A. Szakközépiskola tanulója lett a legjobb, illetve nyerte el a LEGBIZTONSÁGOSABBAN KÖZLEKEDŐ SZEMÉLYGÉPKOCSIVEZETŐ diák címet.

II. helyezést érte el Váczy Kristóf a veszprémi Táncsics M. Szakközépiskola diákja,

III. lett Horváth Donát a tapolcai Batsányi J. Gimnázium diákja.

A legjobbak képviselik Veszprém megyét a 2016. április 12-14. között Debrecenben megrendezésre kerülő országos megmérettetésen.