„Unokázós” csalók rendőrkézen

2019. 01. 24., cs - 12:20
Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya és Felderítő Osztálya együttműködve a Gödöllői, a Monori, a Budaörsi és az Érdi Rendőrkapitányság munkatársaival, összehangolt akció keretében azonosította és elfogta azt a két férfit, akik csalás bűntett elkövetésével gyanúsíthatók.

A nyomozás adatai szerint a 18 éves és 33 éves férfi ezidáig ismeretlen tettestársa 2019. január 23-án 17 óra 30 perc és 19 óra között három érdi időskorú sértettet vezetékes telefonon felhívott, magát a sértett unokájának, rokonának kiadva. A férfi arra hivatkozott, hogy balesetet okozott és a kár megtérítésére egy nagyobb összeget kellene átadnia a felhívott lakásán megjelenő ismerősének. Két sértettnek gyanús volt a hívás, ezért letették a telefont. Az egyik sértett azonban elhitte, hogy a hívó fél a hozzátartozója, beleegyezett a kért "gyors pénzügyi segély" címén kialkudott összeg átadásába. Ezt követően N. Csaba és N. Kálmán megjelent a sértett lakóhelyén, ahol N.  Kálmán a kicsalt több mint egymillió forint értékű külföldi valutát átvette, majd a helyszínről távoztak. A két férfi a pénzt egy budapesti valutaváltóban forintra váltotta, ahol őket a rendőrök tetten érték és elfogták.

A lőrinci és pásztói férfit a rendőrök előállították az Érdi Rendőrkapitányságra és - őrizetbe vételük mellett - csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A nyomozók előterjesztést tettek a gyanúsítottak letartóztatásának indítványozására. Harmadik társukat még keresik a rendőrök.

Az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai az eljárás során vizsgálják, hogy a gyanúsítottak összefüggésbe hozhatók-e további hasonló bűncselekmények elkövetésével.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság az alábbiakra hívja fel a lakosság figyelmét:

A csalók az időskorú áldozatot az unoka, vagy más hozzátartozó nevében telefonon hívják fel, majd különböző indokkal pénzt kérnek. Az is megeshet, hogy az elkövető az unokának, vagy hozzátartozónak adja ki magát, hogy az áldozatra nagyobb hatást gyakoroljon.

A leggyakoribb színlelt okok:

  • Az unoka, vagy hozzátartozó balesetet szenvedett, az okozott károk rendezése miatt pénzre van szüksége.
  • Az unoka, vagy hozzátartozó kölcsönt vett fel, amit sürgősen vissza kell fizetni.
  • A hozzátartozó bajba került, esetleg fogságban van, csak pénzért cserébe engedik szabadon.

Ilyen esetekben azonnal ellenőrizzék a hívás valóságtartalmát!

Hívják fel azt a személyt, akire az ismeretlen telefonáló hivatkozik!

Figyelem! A csalók a bűncselekmények elkövetésére felkészülnek és a sértett bizalmának elnyerése végett olyan valós információkat is közölhetnek, amelyek valóban a hozzátartozóhoz kapcsolódnak.

Bűncselekmény gyanúja esetén azonnal értesítsék a rendőrséget!

 


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Rongálás miatt keressük

A szegedi rendőrök az állampolgárok segítségét kérik egy férfi azonosításában, aki kárt okozott egy választási plakátban.

 

Fél óra alatt rendőrkézre került a rabló

Kitépte a táskát egy idős asszony kezéből egy kerékpáros férfi Békésen, majd elhajtott. A nő, aki a lányával sétált, nem sérült meg, de a pénzét és az okmányait elvitték. A bejelentés után alig harminc perccel a rablással gyanúsítható férfit már meg is bilincselték a békési rendőrök.

 

Tombolt, lopott, bálba mégsem jutott

Jármű önkényes elvétele, garázdaság, rongálás és lopás miatt is felelnie kell annak a rimóci lakosnak, akit a napokban fogtak el és vettek őrizetbe a szécsényi rendőrök.

 

Összehangolt ellenőrzés

Földön, vízen és levegőben ellenőriztek a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai a Tisza-tó térségében.

 

Közlekedésrendészeti akció a XVIII. kerületben

A rendőrök és a társhatóságok kiszűrtek gyorshajtókat, előállítottak ittas és bódult vezetőket, elfogtak két körözött személyt, de kábítószer birtoklása miatt is intézkedniük kellett.