Munkalehetőséget kínáltak a csalók

2016. 08. 24., sze - 15:41
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya óvatosságra inti az álláskeresőket!

Egy népszerű internetes álláskereső oldalon tettek közzé ismeretlenek egy álláshirdetést, amelyben jól fizető munkalehetőséget kínáltak. A pályázók csak úgy nyerhették el a meghirdetett állást, ha előtte egy tanfolyamot elvégeznek. Ennek a díját - hetvenezer forintot - előre el kellett utalni egy megadott bankszámlaszámra. Az utalást követően a sértettek jelentkeztek a képzés helyszíneként megadott címen, azonban ott szembesültek azzal, hogy nincs semmiféle oktatás. Ezt követően hiába próbálták meg felvenni a kapcsolatot a hirdetővel, már nem lehetett elérni.

Feljelentést tettek a rendőrségen. A Szolnoki Rendőrkapitányság csalás vétség gyanúja miatt indított nyomozást az ügyben.

 

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya az esettel kapcsolatban fel kívánja hívni a figyelmet az alábbiakra:

  • A munkavállalók egy-egy jó állás reményében óvatlanul dönthetnek, ezáltal könnyebben válhatnak csalók áldozatává.
  • A fent említett trükk jól ismert, korábban is előfordult már az ország különböző pontjain, hogy megtévesztettek álláskeresőket hasonló módszerrel.

 

A rendőrség minden esetben azt javasolja, hogy mielőtt bárki is pénzt utalna egy ismeretlennek, ellenőrizze le annak személyazonosságát, kérjen referenciákat, kontroll telefonszámot!

A legálisan működő vállalkozások több csatornán is leellenőrizhetők. Ha lehetősége van rá, akkor mindig keresse fel az adott hirdető telephelyét, nézze meg, valóban folyik-e ott munka, valóban az van ott, amiről az adott hirdetés szól!

 

Az internet is nagy segítséget jelenthet egy-egy cég valódiságának ellenőrzésénél. Itt számos forrás, csatorna áll rendelkezésre. Amennyiben csatlakozott egy közösségi oldalhoz, kérjen információt ismerőseitől, hátha ott lesz olyan, aki ismeri az adott hirdetés feladóját!

 

Szerződéskötés előtt, ráadásul telefonon a legálisan működő munkáltatók - de ugyanígy a bankok, pénzintézetek - soha nem kérnek előre pénzt a munkavállalótól/ügyfeleiktől!

 

Amennyiben mégis pénzt ad át, minden esetben készítsenek szerződést, amelyen mindkét fél feltünteti az adatait. A bűnmegelőzési szakemberek tapasztalatai szerint a csalók csak a legvégső esetben mutatják meg saját személyes okmányaikat, így aki vonakodik azt átadni egy szerződésnél, az már gyanús lehet!


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Sikertelen próbálkozás

Újabb körözött autót szűrtek ki a forgalomból a magyar rendőrök Csanádpalota autópálya-határátkelőhelyen.

 

Keressük Szabó Milánt

A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri egy 14 éves, hejőbábai fiú eltűnése ügyében.

 

Szkeptikus volt, mégis célt értek a csalók

Egy vármegyénkben élő hölgy az elkövető első telefonhívását megszakította, másodjára azonban a tettesek mégis meg tudták győzni arról, hogy bankszámláját támadás érte.

 

Kiber7fő

Tanuljunk együtt ezen az online délután-ON-line!

 

Nyert több mint egy milliót vagy mégse…

Egy kazincbarcikai sértett számlájáról 1,1 millió forint ígéretével több mint 5 millió forintot vett le egy álbankár. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalások elkövetői ellen a Mátrix Projekt keretein belül.