Bölcskeiek jutottak az országos döntőbe

2016. 04. 28., cs - 10:29
Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Húsz tanuló bizonyította rátermettségét a Kerékpáros Iskola Kupa Tolna megyei fordulóján.

A Dombóvári Belvárosi Általános Iskolában tartotta a Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjét a Tolna Megyei Baleset-megelőzési Bizottság 2016. április 26-án.

A tudáspróbán összesen 20 felső tagozatos általános iskolás fiatal vett részt, akik a KRESZ terén mérték össze elméleti, az akadálypályán pedig a gyakorlati tudásukat.

A versenyen a fiúk közül Esztergomi Gábor, a bölcskei Kegyes József Általános Iskola tanulója lett az első helyezett, őt követte Varga Tamás, a Dombóvári Belvárosi Általános Iskola diákja, a harmadik helyen pedig Pónya Bonifác, a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium növendéke végzett.

A lányok kategóriájában Keresztes Eszter, a bölcskei Kegyes József Általános Iskola diákja bizonyult a legügyesebbnek, a képzeletbeli dobogó második fokára Furulyás Lilla, a Dombóvári Belvárosi Általános Iskola tanulója állhatott fel, a bronzérem pedig Somogyvári Kírát, szintén a Dombóvári Belvárosi Általános Iskola diákját illette.

A két első helyezett tanuló képviselheti Tolna megyét az országos döntőn, mely Miskolcon lesz május 10-12-ig.